
| Parameter | Value |
|---|---|
| Schedule B | 8542310000 |
| Max Clock Frequency | 25 MHz |
| ADC Resolution | 10 bit |
| RAM Size | 8 kB |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Memory Size | 128 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 40 |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3.15 V |
| Data Bus Width | 16 bit |
| Core Architecture(core/core processor) | S12 |
| Operating Supply Voltage | 3.13 V to 5.5 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Oscillator Type | Internal |
Stock: 426
Distributors
pcbx
Unit Price$4.08720
Ext.Price$4.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.08720 | $4.08720 |
| 10 | $3.52838 | $35.28380 |
| 25 | $3.35299 | $83.82475 |
| 50 | $3.18631 | $159.31550 |
| 100 | $3.02792 | $302.79200 |
| 300 | $2.87740 | $863.22000 |
| 500 | $2.73433 | $1367.16500 |
| 1000 | $2.66236 | $2662.36000 |
